0911182890 / plastickpoprad@gmail.com

Šachty na vŕtané studne

 
 
Úvod > Vŕtané studňe > Šachty na vŕtané studne
 

Šachty na vŕtané studne

Šachty na vŕtané studne objednávajte tu.

Manipulačné šachty na vŕtané studňe sú vyrobené z polypropylénu (PP).

Šachty slúžia k spojeniu čerpanej vody s rozvodom na dom. Môžu byť v nich umiestnené elektrické zariadenia, rozvody armatúry, tlakové expanzná nádoba, frekvenčné meniče, filtračné zložky a hlavne prívod vody z vrtu.

Otvor na dne šachty závisí od studničnej rúry, ktorá trčí z vrtu, väčšinou to je rúra o priemere 200 alebo 160mm. (studničné rúry)

Šachta na vŕtanú studňu je vyrobená a navrhnutá tak, aby sa do nej nedostala žiadna vody ani vlhkosť. Na vrchu je opatrená plastovým pochôznym poklopom, ktorý je vodotesný a je možné ha namontovať tak, aby sa na poklop umiestnila časť trávniku pre tzv. neviditeľnú šachtu studne, alebo je možné ho dať na zámok.

Vodotesnosť šachty a jednoduchá montáž radí tento typ šachty pre vŕtanú studňu nad šachty betónové, prefabrikátové, skružové, ktoré je potrebné kvalitne zaizolovať.

Do vnútorného priestoru šachty sa nesmie dostať vlhkosť a voda, ktorá by mohla vytvoriť plesne, alebo baktérie a mohla by v nej korodovať technológia. Preto je plastová šachta výhodnejšia ako betónová.

vodomerna-sachta.jpg